Pięc praktycznych porad na temat okien i drzwi

W poniższym artykule znajdziecie odpowiedzi na pięć najczęściej pojawiających się w sieci pytań na temat okien i drzwi. Zapraszamy do lektury!

W jaki sposób można pozbyć się pianki montażowej z okna?

Pozostawiona w oknach pianka montażowa nie prezentuje się estetycznie. Do jej usunięcia najlepiej posłużyć się specjalnym preparatem dostępnym w sklepach budowlanych. Skutecznie rozpuści on tworzywo, dzięki czemu z łatwością pozbędziemy się nadmiaru pianki. Do tego celu nigdy nie należy używać nożyka, który może zostawić, niemożliwe do usunięcia, rysy.

W jaki sposób zabezpieczyć okna przed małym dziećmi?

Dzieci uwielbiają wspinać się na parapety i przesiadywać na nich. Przed otwarciem okien przez malucha skutecznie uchronimy się montując specjalne klamki z wbudowanym zamkiem. Co ważne, ich cena jest identyczna co tradycyjnych uchwytów.

znak zapytania
Znak zapytania

W jaki sposób szybko, a zarazem skutecznie, umyć drzwi?

Pierwszy etap to oczyszczenie ościeżnicy przy pomocy odkurzacza. Następnie, myjemy ją zwilżoną szmatką i osuszamy. W ten sam sposób postępujemy z zawiasami.

Do mycia klamek najlepiej sprawdzi się natomiast roztwór wykonany z octu i wody. Czyszcząc skrzydła, pamiętajmy, by robić to od dołu do góry, najlepiej przy pomocy specjalnego preparatu do drewna. Białe drzwi, skutecznie oczyścimy natomiast miksturą z rozpuszczonej w wodzie sody.

Czym kierować się wybierając drzwi wejściowe do domu?

Godnym rozważenia produktem są, cieszące się w ostatnim czasie dużą popularnością, drzwi aluminiowe. W porównaniu do tych wykonanych z PCV, są znacznie bardziej trwałe i wytrzymałe. Mają również wyższy poziom izolacyjności i skutecznie chronią nas przed włamaniami.

Jak skutecznie wyczyścić zabrudzone ramy okienne?

Do tego celu najlepiej sprawdzi się roztwór wody i sody oczyszczonej, która ma doskonałe właściwości wybielające. Drugi ze sposobów to mikstura z gorącej wody z dodatkiem płynu do naczyń. W przypadku mleczek czyszczących należy zachować ostrożność – preparaty zawierające w swoim składzie aceton mogą się przyczyniać do żółknięcia powierzchni. Ramy okienne najlepiej myć przy pomocy miękkiej ściereczki.