Okna dostosowane do Twoich potrzeb

Ogromny wybór systemów okiennych może doprowadzić niedoświadczonego użytkownika o zawrót głowy. Podjęcie ostatecznej decyzji może nam nieco ułatwić zastanowienie się, jakie kryteria oceny powinniśmy przyjąć. Poza kwestią estetyczną, pod uwagę wziąć należy także funkcjonalność oraz energooszczędność. Nie bez znaczenia są również indywidualne potrzeby każdej z osób korzystających z okien.

Gdy nasz dom zamieszkuje kilkuosobowa rodzina, najlepiej zdecydować się na rozwiązania, które w optymalny sposób wykorzystują dostępną przestrzeń. Doskonale sprawdzą się one także w małych pokojach, gdzie otwarcie okna nie byłoby możliwe ze względu na brak miejsca oraz w pomieszczeniach, w których chcemy mieć dużą swobodę aranżacji wnętrza.

Rozwiązania tworzone z myślą o seniorach

Produktem, który idealnie sprawdzi się w przypadku osób o obniżonej sprawności fizycznej są drzwi tarasowe z niskim progiem. Płaski próg znacząco redukuje ryzyko potknięcia zarówno osób starszych, jak i dzieci. Znajdzie on także zastosowanie wówczas, gdy regularnie korzystamy z tarasu. Duże przeszklenia warto wyposażyć w silniki elektryczne pozwalające na automatyczne sterowanie skrzydłami. Nowoczesne systemy łączą w sobie funkcje wielkogabarytowych, funkcjonalnych konstrukcji przesuwnych z możliwością utrzymania w pełni korzystnych parametrów termicznych.

Żarówki, jedna zapalona
Żarówki, jedna zapalona

Co dla najmłodszych?

Specjalnie z myślą o maluchach, został opracowany system „Bezpieczne Dziecko”, który wyposażony jest w blokadę uniemożliwiającą otwarcie okna na oścież. Można je zainstalować zarówno w pokoju dziecięcym, jak i pomieszczeniach, do których pociechy mają dostęp, a nawet na całym piętrze. Gdy maluch dorośnie, wystarczy, że zdejmiemy blokadę zamka.

Skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem

Prostym, niedrogim, a jednocześnie skutecznie odstraszającym złodziei rozwiązaniem jest wykorzystanie, coraz popularniejszych w ostatnim czasie, kontaktronów Safe+, czyli czujników, które są zintegrowane z domową centralą alarmową. Tego typu inwestycja znacząco zwiększa efektywność alarmu w szczególności w miastach, gdzie liczyć możemy na natychmiastową reakcję sąsiadów czy przechodniów. W kontaktrony najlepiej wyposażyć wszystkie okna, które mogą być narażone na działanie potencjalnego włamywacza. Jeszcze skuteczniejszym rozwiązaniem są okna antywłamaniowe, które posiadają różnego rodzaju elementy gwarantujące odporność na włamanie w klasie RC2.

Upragniona cisza w mieście

Domy zlokalizowane w pobliżu ruchliwych ulic, przejazdów kolejowych czy lotnisk są narażone na nieustanny hałas, co znacząco obniża komfort codziennego życia. By wyeliminować ten problem, warto zaopatrzyć się w okna z pakietami dźwiękoszczelnymi.

Domy w sferze nadmorskiej

Budynki znajdujące się w takiej specyficznej lokalizacji najlepiej wyposażyć w specjalne galwanizowane okucia, gdzie za ochronę gwarantuje powłoka cynkowa. To rozwiązanie nie tylko skutecznie chroniące przed korozją, lecz także niezwykle estetyczne.