Najnowsze tredny w projektowaniu

Kilkuwarstwowe, toporne okna są coraz rzadziej wybierane przez klientów. Zamiast tego, coraz więcej z nich decyduje się na kupno zgrabnych profili, które idealnie wpasowują się w ścianę. Wyraźnie da się również zaobserwować wzrost popularności aluminiowych profili oraz okien o dużych powierzchniach.

Nowoczesny design

W naszym kraju największą popularnością cieszą się okna PCV, które coraz częściej produkuje się z profili zaokrąglonych – bardziej estetycznych i nadających wnętrzu przytulnego charakteru.

Niezwykle modny w ostatnim czasie styl skandynawski sprawił natomiast, że zamiast grubych firan, stawiamy na proste zasłony lub wykonane z drewna żaluzje. Okna stają się bardziej odsłonięte, a ich zaokrąglona, łagodna forma ma wpływ zarówno na wnętrz, jak i to, w jaki sposób budynek prezentuje się z zewnątrz.

Kolorystyka

Obecnie, najwięcej osób decyduje się ramy okienne z oklein drewnopodobnych takich, jak złoty dąb czy orzech. Równie popularny staje się szczotkowany metal, który idealnie pasuje do minimalistycznych wnętrz. Do wyboru mamy kilkaset różnych wersji kolorystycznych, dzięki czemu każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Wybierając okna, szczególną uwagę warto także zwrócić na ich funkcjonalność, energooszczędność oraz bezpieczeństwo.

wskaźnik wzrostu/kierunku
Wskaźnik kierunku

Wzrost wielkości okien

W coraz większej ilości domów spotkać można się z dużymi oknami, sięgającymi od podłogi aż po sufit. Są one nie tylko efektowne – doskonale doświetlają wnętrze i sprawiają, że wygląda ono na większe niż w rzeczywistości. To idealne rozwiązanie w szczególności w przypadku domów jednorodzinnych położonych za miastem. Decydując się na nie, warto pamiętać o nasłonecznieniu danego pomieszczenia – gdy jest ono bardzo duże, może być w nim zbyt gorąco.